Microchip Technology 24AA025E64T-I/OT
24AA025E64T-I/OT picture photo
Mfg. Part Number
24AA025E64T-I/OT
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ SOT23-6
Datasheet Download
24AA025E64T-I/OT.pdf
Availability of 24AA025E64T-I/OT
QUANTITY
24AA025E64T-I/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of 24AA025E64T-I/OT
Internal Part NumberEIS-24AA025E64T-I/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 27/Oct/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial (with MAC Address)
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed100kHz, 400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)24AA025E64T-I/OT
Related Links24AA025E, 24AA025E64T-I/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
24AA025E64T-I/OT Details Description
Related parts for 24AA025E64T-I/OT
CONN RECEPT 40POS .050 VERT DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC SMA datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf
KIT1 WF 32 NOZZLE F. WFE S FUME datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 10K OHM 18DRT datasheet.pdf