3M 25.4MM-12.7MM-25-8815
25.4MM-12.7MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-12.7MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
25.4MM X 12.7MM 1=25/PK
Datasheet Download
25.4MM-12.7MM-25-8815.pdf
Availability of 25.4MM-12.7MM-25-8815
QUANTITY
25.4MM-12.7MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-12.7MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-25.4MM-12.7MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline12.70mm x 25.40mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-12.7MM-25-8815
Related Links25.4MM-12., 25.4MM-12.7MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-12.7MM-25-8815 Details Description
Related parts for 25.4MM-12.7MM-25-8815
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP 80MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CABINET STEEL 12.7X60.1X72.1 GRY datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 230V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 4C BRAID 300V datasheet.pdf