3M 25.4MM-5M-0.5MM-5590H
25.4MM-5M-0.5MM-5590H picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-5M-0.5MM-5590H
Brief Description
THERMAL INTERFACE PAD 25.4MM
Datasheet Download
25.4MM-5M-0.5MM-5590H.pdf
Availability of 25.4MM-5M-0.5MM-5590H
QUANTITY
25.4MM-5M-0.5MM-5590H Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-5M-0.5MM-5590H
Internal Part NumberEIS-25.4MM-5M-0.5MM-5590H
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline5m x 25.40mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-5M-0.5MM-5590H
Related Links25.4MM-5M-, 25.4MM-5M-0.5MM-5590H Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-5M-0.5MM-5590H Details Description
Related parts for 25.4MM-5M-0.5MM-5590H
TERM BLK TS35 STB PA BG datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
WELD CABLE 2AWG 600V RED 2000' datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
BLUE LENS datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf