Johanson Technology Inc. 250R05L0R3CV4T
250R05L0R3CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L0R3CV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L0R3CV4T.pdf
Availability of 250R05L0R3CV4T
QUANTITY
250R05L0R3CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L0R3CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L0R3CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L0R3CV4T
Related Links250R05L, 250R05L0R3CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L0R3CV4T Details Description
Related parts for 250R05L0R3CV4T
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
CA SM LDD SC DUP(NG)/SC DUPNG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
COLOR,0.8MPIX,PNP,13X11.6 FOV datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
HDM SPARE PART KIT datasheet.pdf
10UF 35V 5X7 85C RAD datasheet.pdf