Johanson Technology Inc. 250R05L0R7BV4T
250R05L0R7BV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L0R7BV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L0R7BV4T.pdf
Availability of 250R05L0R7BV4T
QUANTITY
250R05L0R7BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L0R7BV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L0R7BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L0R7BV4T
Related Links250R05L, 250R05L0R7BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L0R7BV4T Details Description
Related parts for 250R05L0R7BV4T
IC SWITCH BUS FET 8BIT 20-QSOP datasheet.pdf
RES 1.37 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 500MA 24V datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS R/A 7M CABLE datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 22-27 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp, Reversed datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220CP-3 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V HDR /CLIP DR 30AU datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.605" NYLON GREEN datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf