Johanson Technology Inc. 250R05L0R9BV4T
250R05L0R9BV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L0R9BV4T
Brief Description
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L0R9BV4T.pdf
Availability of 250R05L0R9BV4T
QUANTITY
250R05L0R9BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L0R9BV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L0R9BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L0R9BV4T
Related Links250R05L, 250R05L0R9BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L0R9BV4T Details Description
Related parts for 250R05L0R9BV4T
TRANS 2NPN 50V 0.1A SSMINI6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 100VQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOX HDR 40 POS W/KEYING datasheet.pdf