Johanson Technology Inc. 250R05L110FV4T
250R05L110FV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L110FV4T
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L110FV4T.pdf
Availability of 250R05L110FV4T
QUANTITY
250R05L110FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L110FV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L110FV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L110FV4T
Related Links250R05L, 250R05L110FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L110FV4T Details Description
Related parts for 250R05L110FV4T
IC REG SWITCHD CAP PROG 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 24PORT 484BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 25A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 180V 200MA SOD523 datasheet.pdf