Johanson Technology Inc. 250R05L120FV4T
250R05L120FV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L120FV4T
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L120FV4T.pdf
Availability of 250R05L120FV4T
QUANTITY
250R05L120FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L120FV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L120FV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L120FV4T
Related Links250R05L, 250R05L120FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L120FV4T Details Description
Related parts for 250R05L120FV4T
GROMMET SPLIT 0.500" NYLON WHITE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.8V 0.3A 8MLF datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CC 12P MP 12' 14/12 NEO STRG datasheet.pdf
RES 149K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO39 datasheet.pdf