Johanson Technology Inc. 250R05L130JV4T
250R05L130JV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L130JV4T
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L130JV4T.pdf
Availability of 250R05L130JV4T
QUANTITY
250R05L130JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L130JV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L130JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L130JV4T
Related Links250R05L, 250R05L130JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L130JV4T Details Description
Related parts for 250R05L130JV4T
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
IC DAC QUAD LP 12BIT 20-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 133MHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf