Johanson Technology Inc. 250R05L130KV4T
250R05L130KV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L130KV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L130KV4T.pdf
Availability of 250R05L130KV4T
QUANTITY
250R05L130KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L130KV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L130KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L130KV4T
Related Links250R05L, 250R05L130KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L130KV4T Details Description
Related parts for 250R05L130KV4T
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED MODULE 35 CKT 21 MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf