Johanson Technology Inc. 250R05L3R6CV4T
250R05L3R6CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L3R6CV4T
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L3R6CV4T.pdf
Availability of 250R05L3R6CV4T
QUANTITY
250R05L3R6CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L3R6CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L3R6CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L3R6CV4T
Related Links250R05L, 250R05L3R6CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L3R6CV4T Details Description
Related parts for 250R05L3R6CV4T
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 8' GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V DIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf