Johanson Technology Inc. 250R05L470FV4T
250R05L470FV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L470FV4T
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L470FV4T.pdf
Availability of 250R05L470FV4T
QUANTITY
250R05L470FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L470FV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L470FV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L470FV4T
Related Links250R05L, 250R05L470FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L470FV4T Details Description
Related parts for 250R05L470FV4T
RES SMD 330 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 1 ISL6531 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 1000V TO-93 datasheet.pdf
LED PRISM TRI-LVL RED GREEN BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf