Johanson Technology Inc. 250R05L560GV4T
250R05L560GV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L560GV4T
Brief Description
CAP CER 56PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L560GV4T.pdf
Availability of 250R05L560GV4T
QUANTITY
250R05L560GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L560GV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L560GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L560GV4T
Related Links250R05L, 250R05L560GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L560GV4T Details Description
Related parts for 250R05L560GV4T
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 4 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
381 TB RIS CLA SOL HIGH datasheet.pdf
FUSE-D1 2A T GL/GG 500VAC E16 datasheet.pdf