Johanson Technology Inc. 250R05L750JV4T
250R05L750JV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L750JV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L750JV4T.pdf
Availability of 250R05L750JV4T
QUANTITY
250R05L750JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L750JV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L750JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L750JV4T
Related Links250R05L, 250R05L750JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L750JV4T Details Description
Related parts for 250R05L750JV4T
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
HT-900A-103-REFL-RPLMT-KT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 480VAC AXIA datasheet.pdf