Johanson Technology Inc. 250R05L7R5BV4T
250R05L7R5BV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L7R5BV4T
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L7R5BV4T.pdf
Availability of 250R05L7R5BV4T
QUANTITY
250R05L7R5BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L7R5BV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L7R5BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L7R5BV4T
Related Links250R05L, 250R05L7R5BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L7R5BV4T Details Description
Related parts for 250R05L7R5BV4T
CONN RECEPT 3POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
THYRISTOR TVS 270V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 6P W/PANEL datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.2A 90.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.043 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 BLK 328.1' datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.0MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf