Johanson Technology Inc. 250R05L7R5CV4T
250R05L7R5CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L7R5CV4T
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L7R5CV4T.pdf
Availability of 250R05L7R5CV4T
QUANTITY
250R05L7R5CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L7R5CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L7R5CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L7R5CV4T
Related Links250R05L, 250R05L7R5CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L7R5CV4T Details Description
Related parts for 250R05L7R5CV4T
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 22.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
4 CKT DC MICRO RECPT/PLUG 6' datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 2.5A datasheet.pdf
CUT & POLISH DISC 8X1/2" A VFN datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf