Johanson Technology Inc. 250R05L9R1CV4T
250R05L9R1CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L9R1CV4T
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L9R1CV4T.pdf
Availability of 250R05L9R1CV4T
QUANTITY
250R05L9R1CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L9R1CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L9R1CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L9R1CV4T
Related Links250R05L, 250R05L9R1CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L9R1CV4T Details Description
Related parts for 250R05L9R1CV4T
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC34S/AE34M/HSC34S datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
22MM IND CTRL PB OPERATOR datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 151VC SMC datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 22.61MM datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf