Littelfuse 250S130-RBDR
250S130-RBDR picture photo
Mfg. Part Number
250S130-RBDR
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESET 250/60V SMD RB 130MA
Datasheet Download
250S130-RBDR.pdf
Availability of 250S130-RBDR
QUANTITY
250S130-RBDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 250S130-RBDR
Internal Part NumberEIS-250S130-RBDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product250S Series 250Volt Polyfuse® Resettable SMD PTCs
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOLYFUSE® 250S
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)260mA
R Min/Max9.000 ~ 20.00 Ohm
Time to Trip4s
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250S130-RBDR
Related Links250S13, 250S130-RBDR Datasheet, Littelfuse Distributor
250S130-RBDR Details Description
Related parts for 250S130-RBDR
CONN SOCKET 24-30AWG .062 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 36POS .3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
IC AM/FM 1CHIP HOME TUNER S596 datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS 3A datasheet.pdf