Littelfuse 250S130-RBDR
250S130-RBDR picture photo
Mfg. Part Number
250S130-RBDR
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESET 250/60V SMD RB 130MA
Datasheet Download
250S130-RBDR.pdf
Availability of 250S130-RBDR
QUANTITY
250S130-RBDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 250S130-RBDR
Internal Part NumberEIS-250S130-RBDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product250S Series 250Volt Polyfuse® Resettable SMD PTCs
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOLYFUSE® 250S
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)260mA
R Min/Max9.000 ~ 20.00 Ohm
Time to Trip4s
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250S130-RBDR
Related Links250S13, 250S130-RBDR Datasheet, Littelfuse Distributor
250S130-RBDR Details Description
Related parts for 250S130-RBDR
RES 18.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf