API Delevan 2510R-20J
2510R-20J picture photo
Mfg. Part Number
2510R-20J
Brief Description
FIXED IND 680NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
2510R-20J.pdf
Availability of 2510R-20J
QUANTITY
2510R-20J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-20J
Internal Part NumberEIS-2510R-20J
Type-
Material - CoreIron
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant210MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-20J
Related Links2510, 2510R-20J Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-20J Details Description
Related parts for 2510R-20J
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8MINISO datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE CR R/A datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1COAX+2LV SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPDT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 393MA 1.2 OHM datasheet.pdf