API Delevan 2510R-34G
2510R-34G picture photo
Mfg. Part Number
2510R-34G
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 229MA 900 MOHM
Datasheet Download
2510R-34G.pdf
Availability of 2510R-34G
QUANTITY
2510R-34G Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-34G
Internal Part NumberEIS-2510R-34G
Type-
Material - CoreIron
Inductance2.7µH
Tolerance±2%
Current Rating229mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-34G
Related Links2510, 2510R-34G Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-34G Details Description
Related parts for 2510R-34G
RES SMD 1.37M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 26-28AWG GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.06A 180 MOHM datasheet.pdf
CONN 5POS datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf