API Delevan 2510R-60H
2510R-60H picture photo
Mfg. Part Number
2510R-60H
Brief Description
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD
Datasheet Download
2510R-60H.pdf
Availability of 2510R-60H
QUANTITY
2510R-60H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-60H
Internal Part NumberEIS-2510R-60H
Type-
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating87mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.2 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-60H
Related Links2510, 2510R-60H Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-60H Details Description
Related parts for 2510R-60H
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 3.34 OHM datasheet.pdf
IC MEMORY ADDRESS LATCH 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
8 WAY HEADER VERT SHORT GOLD datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
RES 27.777K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 2W datasheet.pdf
HC TEST LEAD SET 60A 2M SPD CONN datasheet.pdf