Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE20K3
RNF14BAE20K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE20K3
Brief Description
RES 20.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE20K3.pdf
Availability of RNF14BAE20K3
QUANTITY
RNF14BAE20K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE20K3
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE20K3
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)20.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE20K3
Related LinksRNF14B, RNF14BAE20K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE20K3 Details Description
Related parts for RNF14BAE20K3
CAP CER 4.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONN HDR 64POS R/A NO LATCH 10AU datasheet.pdf