API Delevan 2510R-64H
2510R-64H picture photo
Mfg. Part Number
2510R-64H
Brief Description
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD
Datasheet Download
2510R-64H.pdf
Availability of 2510R-64H
QUANTITY
2510R-64H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-64H
Internal Part NumberEIS-2510R-64H
Type-
Material - CoreIron
Inductance47µH
Tolerance±3%
Current Rating69mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-64H
Related Links2510, 2510R-64H Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-64H Details Description
Related parts for 2510R-64H
IC PWR SUPPLY SEQUENCER 38-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A ROLLR LEVER datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 510 OHM 10SIP datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 20 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf