API Delevan 2512-273J
2512-273J picture photo
Mfg. Part Number
2512-273J
Brief Description
FIXED IND 27UH 330MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
2512-273J.pdf
Availability of 2512-273J
QUANTITY
2512-273J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512-273J
Internal Part NumberEIS-2512-273J
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating330mA
Current - Saturation248mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512-273J
Related Links2512, 2512-273J Datasheet, API Delevan Distributor
2512-273J Details Description
Related parts for 2512-273J
BRIDGE RECTIF SGLE PHASE W/DIODE datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA M12 datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 10NS 256PFBGA datasheet.pdf
BINOCULAR MCSP ON STAND PLED datasheet.pdf
THERMOCOUPLE CABLE datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf