Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16JC-LC
D38999/20JG16JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG16JC-LC.pdf
Availability of D38999/20JG16JC-LC
QUANTITY
D38999/20JG16JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG16JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG16JC-LC
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 4SOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 100MA 650VIMP SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 30POS W/O KEY AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf