API Delevan 2512R-103G
2512R-103G picture photo
Mfg. Part Number
2512R-103G
Brief Description
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
2512R-103G.pdf
Availability of 2512R-103G
QUANTITY
2512R-103G Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-103G
Internal Part NumberEIS-2512R-103G
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±2%
Current Rating519mA
Current - Saturation389mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-103G
Related Links2512R, 2512R-103G Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-103G Details Description
Related parts for 2512R-103G
CONN HEADER .100 SINGL R/A 4POS datasheet.pdf
SSD 128GB 2.5" UATA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL 1MSPS 8MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf