API Delevan 2512R-103J
2512R-103J picture photo
Mfg. Part Number
2512R-103J
Brief Description
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
2512R-103J.pdf
Availability of 2512R-103J
QUANTITY
2512R-103J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-103J
Internal Part NumberEIS-2512R-103J
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±5%
Current Rating519mA
Current - Saturation389mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-103J
Related Links2512R, 2512R-103J Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-103J Details Description
Related parts for 2512R-103J
BUZ PIEZO 12V CIRC 26.3MM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 1.71V NANOPWR MON SOT-23-5 datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN SPHERE SIDE VIEW datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 300A 600V T70 datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 12NS 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf