API Delevan 2512R-152H
2512R-152H picture photo
Mfg. Part Number
2512R-152H
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.22A 270 MOHM
Datasheet Download
2512R-152H.pdf
Availability of 2512R-152H
QUANTITY
2512R-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-152H
Internal Part NumberEIS-2512R-152H
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating1.22A
Current - Saturation920mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-152H
Related Links2512R, 2512R-152H Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-152H Details Description
Related parts for 2512R-152H
IC SUPERVISOR 3.08V LOW SC-70 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 400V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf