API Delevan 2512R-473H
2512R-473H picture photo
Mfg. Part Number
2512R-473H
Brief Description
FIXED IND 47UH 310MA 4.2 OHM SMD
Datasheet Download
2512R-473H.pdf
Availability of 2512R-473H
QUANTITY
2512R-473H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-473H
Internal Part NumberEIS-2512R-473H
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±3%
Current Rating310mA
Current - Saturation233mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-473H
Related Links2512R, 2512R-473H Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-473H Details Description
Related parts for 2512R-473H
CABLE TIE BARB TY 18LB 4.0" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 6V GREEN datasheet.pdf
IC VOLT DET 1.7V NCH OD SOT23A datasheet.pdf
RES 182 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 11MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP SNG OUT datasheet.pdf
950UF 40V 30X55.5 105C AXI datasheet.pdf