Johanson Technology Inc. 251R14S330KV4T
251R14S330KV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S330KV4T
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S330KV4T.pdf
Availability of 251R14S330KV4T
QUANTITY
251R14S330KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S330KV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S330KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S330KV4T
Related Links251R14S, 251R14S330KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S330KV4T Details Description
Related parts for 251R14S330KV4T
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/GRN DIFF datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf