Johanson Technology Inc. 251R14S3R3BV4T
251R14S3R3BV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S3R3BV4T
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S3R3BV4T.pdf
Availability of 251R14S3R3BV4T
QUANTITY
251R14S3R3BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S3R3BV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S3R3BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S3R3BV4T
Related Links251R14S, 251R14S3R3BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S3R3BV4T Details Description
Related parts for 251R14S3R3BV4T
IC RESET MONITOR 4.625V SOT23B-3 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 76A LFPAK datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
IC REG LDO 14VIN 100MA SOT23-5 datasheet.pdf