Johanson Technology Inc. 251R14S3R6CV4T
251R14S3R6CV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S3R6CV4T
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S3R6CV4T.pdf
Availability of 251R14S3R6CV4T
QUANTITY
251R14S3R6CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S3R6CV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S3R6CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S3R6CV4T
Related Links251R14S, 251R14S3R6CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S3R6CV4T Details Description
Related parts for 251R14S3R6CV4T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 1W datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 250MA SC88 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf