Johanson Technology Inc. 251R14S470FV4T
251R14S470FV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S470FV4T
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S470FV4T.pdf
Availability of 251R14S470FV4T
QUANTITY
251R14S470FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S470FV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S470FV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S470FV4T
Related Links251R14S, 251R14S470FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S470FV4T Details Description
Related parts for 251R14S470FV4T
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD 3POS FEMALE SMD LOC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 46POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 100MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 2500PSI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 366W TO247 datasheet.pdf
CAP FILM 47 NF 10% 100VDC datasheet.pdf