Johanson Technology Inc. 251R14S510KV4T
251R14S510KV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S510KV4T
Brief Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S510KV4T.pdf
Availability of 251R14S510KV4T
QUANTITY
251R14S510KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S510KV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S510KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S510KV4T
Related Links251R14S, 251R14S510KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S510KV4T Details Description
Related parts for 251R14S510KV4T
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD80 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT MAINTAINED 125V datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf