Johanson Technology Inc. 251R14S680KV4T
251R14S680KV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S680KV4T
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S680KV4T.pdf
Availability of 251R14S680KV4T
QUANTITY
251R14S680KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S680KV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S680KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S680KV4T
Related Links251R14S, 251R14S680KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S680KV4T Details Description
Related parts for 251R14S680KV4T
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FILTER 3-LINE 300VAC 66A PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf