TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A7437-22-MST3CS2868
55A7437-22-MST3CS2868 picture photo
Mfg. Part Number
55A7437-22-MST3CS2868
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A7437-22-MST3CS2868.pdf
Availability of 55A7437-22-MST3CS2868
QUANTITY
55A7437-22-MST3CS2868 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A7437-22-MST3CS2868
Internal Part NumberEIS-55A7437-22-MST3CS2868
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A7437-22-MST3CS2868
55A7437-22-MST3CS2868 Details Description
Related parts for 55A7437-22-MST3CS2868
RES METAL OX 3W 18K OHM 5% AXL datasheet.pdf
TXRX OPT X2 155 MB/S 1310NM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 250VAC 63A 4.7UF datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA 100BGA datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB24 PG29 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS 1MM datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf