Johanson Technology Inc. 251R14S820FV4T
251R14S820FV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S820FV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S820FV4T.pdf
Availability of 251R14S820FV4T
QUANTITY
251R14S820FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S820FV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S820FV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S820FV4T
Related Links251R14S, 251R14S820FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S820FV4T Details Description
Related parts for 251R14S820FV4T
RES SMD 66.5KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER EH SIDE 8POS 2.5MM datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMK25313010 datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/ORG 100' datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf