Johanson Technology Inc. 251R14S9R1DV4T
251R14S9R1DV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S9R1DV4T
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S9R1DV4T.pdf
Availability of 251R14S9R1DV4T
QUANTITY
251R14S9R1DV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S9R1DV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S9R1DV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S9R1DV4T
Related Links251R14S, 251R14S9R1DV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S9R1DV4T Details Description
Related parts for 251R14S9R1DV4T
Crystal 25.1750MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES MO 3W 510 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
LED PMI FLUSH 110VAC BLUE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
TUBING BLK 1C PC/PKG datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf