Johanson Technology Inc. 251R15S0R4DV4E
251R15S0R4DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S0R4DV4E
Brief Description
CAP CER 0.40PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S0R4DV4E.pdf
Availability of 251R15S0R4DV4E
QUANTITY
251R15S0R4DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S0R4DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S0R4DV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S0R4DV4E
Related Links251R15S, 251R15S0R4DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S0R4DV4E Details Description
Related parts for 251R15S0R4DV4E
CONN HEADER 29POS .100 SGL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC50S/AE50M/HKC50S datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
EDGECARD 182POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 953 OHM 1% 30W datasheet.pdf