Johanson Technology Inc. 251R15S120GV4E
251R15S120GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S120GV4E
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S120GV4E.pdf
Availability of 251R15S120GV4E
QUANTITY
251R15S120GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S120GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S120GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S120GV4E
Related Links251R15S, 251R15S120GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S120GV4E Details Description
Related parts for 251R15S120GV4E
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 50V 3A datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 91K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC TXRX CAN HIGH SPEED VIO 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf