Johanson Technology Inc. 251R15S120KV4E
251R15S120KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S120KV4E
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S120KV4E.pdf
Availability of 251R15S120KV4E
QUANTITY
251R15S120KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S120KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S120KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S120KV4E
Related Links251R15S, 251R15S120KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S120KV4E Details Description
Related parts for 251R15S120KV4E
RELAY OPTOMOS 50MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 30MA SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 480MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 120POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf