Johanson Technology Inc. 251R15S130KV4E
251R15S130KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S130KV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S130KV4E.pdf
Availability of 251R15S130KV4E
QUANTITY
251R15S130KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S130KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S130KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S130KV4E
Related Links251R15S, 251R15S130KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S130KV4E Details Description
Related parts for 251R15S130KV4E
TERM FORK INSUL 16-14AWG #10 datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ3 1.97" datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH 3-IN/1-OUT 8-DMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 28A TO-220F datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 204VWM 329VC P600 datasheet.pdf
GK NICU PTAF PU NR REC datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
CONN HEADER 18PS R/A REVERSE PIN datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM DK ON NPN OUT datasheet.pdf