Johanson Technology Inc. 251R15S131JV4E
251R15S131JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S131JV4E
Brief Description
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S131JV4E.pdf
Availability of 251R15S131JV4E
QUANTITY
251R15S131JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S131JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S131JV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S131JV4E
Related Links251R15S, 251R15S131JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S131JV4E Details Description
Related parts for 251R15S131JV4E
SCREWDRIVER HEX 7/64" datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 28POS SNGL TIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 6A DO4 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 10% 1.275KV RAD datasheet.pdf
22000UF 40V 50X105MM 85C 20000H datasheet.pdf