Vishay/BCcomponents BFC241901304
BFC241901304 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241901304
Brief Description
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241901304.pdf
Availability of BFC241901304
QUANTITY
BFC241901304 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241901304
Internal Part NumberEIS-BFC241901304
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP419
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241901304
Related LinksBFC241, BFC241901304 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241901304 Details Description
Related parts for BFC241901304
CONN TERM BLK RAIL MNT 35 KRG BL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 145 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
DKLP1 COMPENSATED CHOKE 4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf