Johanson Technology Inc. 251R15S161KV4E
251R15S161KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S161KV4E
Brief Description
CAP CER 160PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S161KV4E.pdf
Availability of 251R15S161KV4E
QUANTITY
251R15S161KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S161KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S161KV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance160pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S161KV4E
Related Links251R15S, 251R15S161KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S161KV4E Details Description
Related parts for 251R15S161KV4E
SWITCH PUSH 6PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 32POS DUAL STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HOUSING RECEPT 2CKT .125 datasheet.pdf
VARIOFACE SCREW/DSUB 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf