Johanson Technology Inc. 251R15S1R0CV4E
251R15S1R0CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S1R0CV4E
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S1R0CV4E.pdf
Availability of 251R15S1R0CV4E
QUANTITY
251R15S1R0CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S1R0CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S1R0CV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S1R0CV4E
Related Links251R15S, 251R15S1R0CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S1R0CV4E Details Description
Related parts for 251R15S1R0CV4E
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX SW QUAD 2:1 16-QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STRGT PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
LEVER SP2222 datasheet.pdf
SC 3.81/07/180F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.22A 85 MOHM datasheet.pdf