Johanson Technology Inc. 251R15S220FV4E
251R15S220FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S220FV4E
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S220FV4E.pdf
Availability of 251R15S220FV4E
QUANTITY
251R15S220FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S220FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S220FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S220FV4E
Related Links251R15S, 251R15S220FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S220FV4E Details Description
Related parts for 251R15S220FV4E
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPTIC datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
BRANCH CABLE 2M datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 30 POS STAG datasheet.pdf