Johanson Technology Inc. 251R15S240KV4E
251R15S240KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S240KV4E
Brief Description
CAP CER 24PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S240KV4E.pdf
Availability of 251R15S240KV4E
QUANTITY
251R15S240KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S240KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S240KV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S240KV4E
Related Links251R15S, 251R15S240KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S240KV4E Details Description
Related parts for 251R15S240KV4E
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC CAN/LIN FAIL-SAFE HS 32HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 80 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RF EVAL FOR LP4E MULTIPLIERS datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.5UH T46 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 1.8A IPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf