Johanson Technology Inc. 251R15S270KV4E
251R15S270KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S270KV4E
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S270KV4E.pdf
Availability of 251R15S270KV4E
QUANTITY
251R15S270KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S270KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S270KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S270KV4E
Related Links251R15S, 251R15S270KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S270KV4E Details Description
Related parts for 251R15S270KV4E
RES SMD 13K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER BINDING POST-WE310 PLUG datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
CONN HDR 2.54MM TIN 6POS R/A datasheet.pdf
BUSHING datasheet.pdf
ANT A-BASE UHF 1/4W 3.5DB CHROME datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
14-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf